Äänekosken Keilahalli, ÄKL:n Ennen Kesää,
12.03.2018-20.05.2018, tilanne 24.04.2018
(klikkaamalla värillistä tulosta saat näkyviin keilaajan pöytäkirjan)
Sij Nimi Seura, Liitto Lk 1 2 3 4 5 6 Tulos Tas Yht. X /
1 Poutiainen Jukka HutuKe, Jyväskylä A 233 247 254 202 237 183 1356 54 1410 43 13
2 Helminen Jouni SBF, Lahti M 216 227 213 247 257 226 1386 0 1386 44 20
3 Blomberg Joonas Kos-Kei, Äänekoski B 244 242 231 164 206 227 1314 42 1356 38 24
4 Tuominen Markku Kos-Kei, Äänekoski B 188 234 199 222 182 241 1266 84 1350 37 20
5 Blomberg Erkki Kos-Kei, Äänekoski B 206 181 213 224 159 226 1209 138 1347 29 23
6 Kömi Simo Kos-Kei, Äänekoski B 192 232 215 153 220 204 1216 126 1342 35 20
7 Rautiainen Marie VV Äki, Äänekoski C 200 185 177 179 190 204 1135 204 1339 28 24
8 Juntunen Mika X300, Äänekoski A 201 223 219 203 235 161 1242 90 1332 37 13
9 Maukonen Mauri X300, Äänekoski B 192 244 189 204 177 165 1171 156 1327 30 19
10 Malinen Ossi KosKa, Äänekoski B 168 165 175 285 187 194 1174 144 1318 25 29
11 Huttunen Jari Pekka Kos-Kei, Äänekoski A 202 212 216 207 193 227 1257 60 1317 37 24
12 Kinnunen Ilpo Kos-Kei, Äänekoski B 160 190 224 183 224 203 1184 132 1316 30 24
13 Piilola Teuvo KosKa, Äänekoski B 189 211 214 183 180 180 1157 156 1313 30 23
14 Blomberg Rainer Kos-Kei, Äänekoski B 173 215 234 185 228 167 1202 108 1310 31 22
15 Lax Erkki Kos-Kei, Äänekoski C 150 203 179 180 211 193 1116 192 1308 24 29
16 Vertainen Petri Kos-Kei, Äänekoski A 191 259 193 225 158 225 1251 54 1305 38 19
17 Mikkonen Pekka KosKa, Äänekoski B 213 232 200 213 157 186 1201 90 1291 26 31
18 Halonen Tatu Valmet, Jyväskylä C 149 181 228 189 186 169 1102 180 1282 31 19
19 Ojanen Markus Kos-Kei, Äänekoski B 202 195 212 165 184 182 1140 132 1272 30 17
20 Mölsä Jouko Sepot-JKL, Jyväskylä B 185 202 227 179 190 215 1198 72 1270 31 27
21 Nyfelt Risto Kos-Kei, Äänekoski B 166 202 215 197 159 148 1087 180 1267 24 22
22 Länkinen Reijo X300, Äänekoski B 202 206 175 185 207 169 1144 120 1264 27 29
23 Blomberg Jorma Kos-Kei, Äänekoski B 187 179 166 148 213 221 1114 150 1264 28 19
24 Tammela Esko X300, Äänekoski B 181 177 163 200 189 195 1105 156 1261 27 22
25 Kantsila Aapo Kos-Kei, Äänekoski B 220 157 185 175 202 216 1155 102 1257 28 26
26 Takala Hannu Kos-Kei, Äänekoski B 178 148 161 205 253 186 1131 126 1257 27 19
27 Granfors Nils-Erik Smash, Rauma B 178 156 212 191 174 245 1156 96 1252 22 29
28 Korhonen Paavo HutuKe, Jyväskylä C 186 190 142 207 196 186 1107 144 1251 25 27
29 Perälä Kai Kos-Kei, Äänekoski B 194 178 181 215 223 169 1160 84 1244 30 27
30 Rautiainen Reijo KosKa, Äänekoski B 166 182 184 178 214 177 1101 132 1233 21 30
31 Tammela Arvo X300, Äänekoski C 188 180 180 133 155 181 1017 210 1227 18 31
32 Puurunen Markku Mainarit, Keski-Savo A 153 220 222 210 180 202 1187 36 1223 30 18
33 Kömi Juha Kos-Kei, Äänekoski B 178 213 200 154 211 120 1076 144 1220 24 23
34 Uusitalo Aaro Kierrehirmut, Ylöjärvi D 100 188 161 169 165 168 951 264 1215 17 22
35 Blomberg Reijo Kos-Kei, Äänekoski C 176 159 180 159 182 156 1012 198 1210 18 26
36 Mäkinen Simo X300, Äänekoski C 189 140 173 145 173 153 973 228 1201 15 28
37 Hård Juha JBC, Jyväskylä A 206 189 194 209 163 231 1192 0 1192 31 29
38 Minkkinen Olavi X300, Äänekoski C 154 193 191 149 135 154 976 210 1186 23 20
39 Kuorelahti Heli Tripla, Jyväskylä B 136 150 184 192 173 186 1021 138 1159 19 29
40 Mansikka-aho Matti X300, Äänekoski B 167 163 134 149 166 205 984 174 1158 21 22
41 Kuorelahti Matti X300, Äänekoski C 137 159 161 166 140 172 935 204 1139 18 28
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 146
© Viking Bowling & Supply 1987-2018 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 24.04.2018 21:03 Webmaster