Äänekosken Keilahalli, Kos-Kein Juhlakaadot,
08.01.2018-11.03.2018, tilanne 10.03.2018
(klikkaamalla värillistä tulosta saat näkyviin keilaajan pöytäkirjan)
Sij Nimi Seura, Liitto Lk 1 2 3 4 5 6 Tulos Tas Yht. X /
1 Kukkonen Juho JBC, Jyväskylä B 244 266 238 243 218 190 1399 66 1465 49 8
2 Granfors Nils-Erik Smash, Rauma B 234 203 235 256 217 213 1358 90 1448 39 25
3 Hänninen Jarmo Kos-Kei, Äänekoski B 235 206 237 245 192 220 1335 72 1407 38 23
4 Blomberg Joonas Kos-Kei, Äänekoski B 233 237 194 191 258 236 1349 42 1391 40 20
5 Kömi Juha Kos-Kei, Äänekoski B 213 167 246 223 171 210 1230 156 1386 35 19
6 Helminen Jouni SBF, Lahti M 233 223 270 245 222 180 1373 0 1373 42 17
7 Maukonen Mauri X300, Äänekoski B 258 225 161 169 223 177 1213 156 1369 35 18
8 Puurunen Markku Mainarit, Keski-Savo A 176 217 246 215 228 226 1308 60 1368 38 23
9 Takala Hannu Kos-Kei, Äänekoski B 183 235 221 214 194 153 1200 162 1362 36 13
10 Kallio Jesse TPS, Turku M 214 227 236 224 258 202 1361 0 1361 41 19
11 Kömi Simo Kos-Kei, Äänekoski B 224 233 133 233 172 234 1229 126 1355 29 25
12 Korhonen Paavo HutuKe, Jyväskylä C 193 245 169 203 204 171 1185 156 1341 33 18
13 Kantsila Aapo Kos-Kei, Äänekoski B 248 225 143 201 224 197 1238 102 1340 33 21
14 Blomberg Erkki Kos-Kei, Äänekoski B 255 204 190 147 181 218 1195 144 1339 27 30
15 Blomberg Rainer Kos-Kei, Äänekoski B 170 184 236 187 181 268 1226 102 1328 33 23
16 Korhonen Pasi Saarike, Äänekoski A 220 200 193 203 237 196 1249 78 1327 32 26
17 Keskiruokanen Markus Siniset, Riihimäki M 214 214 181 213 239 247 1308 12 1320 35 23
18 Huttunen Jari Pekka Kos-Kei, Äänekoski A 196 205 248 203 210 192 1254 66 1320 37 23
19 Tammela Arvo X300, Äänekoski C 161 173 190 194 183 213 1114 204 1318 21 33
20 Tuominen Markku Kos-Kei, Äänekoski B 193 197 232 204 212 194 1232 84 1316 37 18
21 Lax Erkki Kos-Kei, Äänekoski C 161 182 224 205 179 159 1110 204 1314 24 28
22 Vertainen Petri Kos-Kei, Äänekoski A 148 170 278 223 214 215 1248 60 1308 34 17
23 Katajisto Heikki Saarike, Äänekoski B 161 218 208 181 190 239 1197 108 1305 34 21
24 Majoinen Tomi JBC, Jyväskylä A 192 199 216 212 213 236 1268 36 1304 36 22
25 Perälä Kai Kos-Kei, Äänekoski B 204 215 214 180 218 193 1224 78 1302 30 29
26 Rautiainen Reijo KosKa, Äänekoski B 155 174 228 202 194 215 1168 126 1294 31 23
27 Mikkonen Pekka KosKa, Äänekoski B 253 157 204 188 201 193 1196 96 1292 31 22
28 Kinnunen Ilpo Kos-Kei, Äänekoski B 210 200 199 168 185 192 1154 132 1286 28 25
29 Blomberg Reijo Kos-Kei, Äänekoski C 167 131 185 188 202 208 1081 204 1285 19 31
30 Mannila Ilkka Mainarit, Keski-Savo A 247 194 290 171 145 192 1239 36 1275 34 23
31 Piilola Teuvo KosKa, Äänekoski B 167 177 212 215 181 164 1116 156 1272 24 29
32 Kuorelahti Heli Tripla, Jyväskylä B 214 168 187 168 194 190 1121 144 1265 21 32
33 Möttönen Mika X300, Äänekoski A 162 211 215 197 195 211 1191 72 1263 33 21
34 Kemppainen Tuula HutuKe, Jyväskylä A 214 180 203 170 229 212 1208 54 1262 28 27
35 Tiainen Heikki Ramblers, Jyväskylä B 169 141 237 215 200 254 1216 42 1258 36 16
36 Poutiainen Jukka HutuKe, Jyväskylä A 189 210 191 202 175 213 1180 78 1258 34 21
37 Tammela Esko X300, Äänekoski B 158 213 163 195 169 204 1102 156 1258 24 27
38 Muittari Juha Saarike, Äänekoski C 165 183 139 211 225 159 1082 174 1256 31 12
39 Rautiainen Marie VV Äki, Äänekoski C 200 162 146 145 210 189 1052 204 1256 20 27
40 Salonen Janne Ramblers, Jyväskylä M 201 213 190 178 233 222 1237 18 1255 34 22
41 Hiltunen Ari Mainarit, Keski-Savo C 182 231 152 145 178 192 1080 174 1254 26 24
42 Vepsäläinen Keijo Mainarit, Keski-Savo B 174 180 212 153 200 202 1121 132 1253 27 24
43 Pohjalainen Kimmo KosKa, Äänekoski B 168 201 172 197 179 201 1118 132 1250 28 21
44 Malinen Ossi KosKa, Äänekoski B 171 203 149 157 200 231 1111 132 1243 24 26
45 Länkinen Reijo X300, Äänekoski B 181 161 157 222 209 180 1110 132 1242 22 28
46 Juntunen Mika X300, Äänekoski A 203 193 225 176 206 164 1167 72 1239 26 28
47 Hytönen Esko KosBo, Kuusankoski B 186 183 182 221 187 213 1172 66 1238 28 26
48 Mölsä Jouko Sepot-JKL, Jyväskylä B 199 186 178 243 201 141 1148 90 1238 28 19
49 Salonen Jami HutuKe, Jyväskylä A 246 157 213 191 208 198 1213 24 1237 34 22
50 Broman Timo Ramblers, Jyväskylä A 207 227 142 181 213 224 1194 42 1236 36 22
51 Mikander Jorma Mainarit, Keski-Savo C 144 173 204 128 176 179 1004 228 1232 18 27
52 Pelkonen Risto JRKM, Jyväskylä A 171 247 179 181 187 201 1166 60 1226 24 35
53 Tapper Pasi Keurla, Keurusselkä M 213 225 180 217 169 204 1208 12 1220 32 27
54 Blomberg Henrik Kos-Kei, Äänekoski C 191 146 166 168 206 163 1040 180 1220 29 16
55 Minkkinen Olavi X300, Äänekoski C 155 193 154 168 179 161 1010 210 1220 19 29
56 Mäkinen Simo X300, Äänekoski C 149 218 143 186 149 147 992 228 1220 18 25
57 Mansikka-aho Matti X300, Äänekoski B 165 192 174 194 153 185 1063 156 1219 24 23
58 Isokääntä Heikki Sepot-JKL, Jyväskylä C 143 117 166 162 158 216 962 252 1214 20 18
59 Koivistoinen Raimo Sepot-JKL, Jyväskylä C 160 194 178 150 174 170 1026 186 1212 17 32
60 Oikari Ahti Sepot-JKL, Jyväskylä C 181 126 167 181 135 192 982 228 1210 18 25
61 Salmijärvi Petri Tervake, Keurusselkä A 225 220 173 184 206 161 1169 36 1205 28 30
62 Kivinen Tuomas VilKe, Keurusselkä M 145 211 192 221 215 218 1202 0 1202 34 19
63 Soini Raija Sepot-JKL, Jyväskylä C 149 198 169 145 153 170 984 216 1200 19 22
64 Tuomela Juhani Sepot-JKL, Jyväskylä C 125 149 193 181 169 179 996 198 1194 19 21
65 Ikkala Matti Saarike, Äänekoski C 154 141 179 158 138 170 940 252 1192 12 30
66 Hård Juha JBC, Jyväskylä A 167 191 234 251 195 129 1167 24 1191 32 20
67 Nyfelt Risto Kos-Kei, Äänekoski B 190 189 155 138 165 186 1023 162 1185 24 24
68 Vuorela Harri Kar-Pa, Simpelee B 149 199 150 187 192 173 1050 132 1182 27 20
69 Hänninen Ville-Veikko Saarike, Äänekoski B 198 162 159 197 124 214 1054 126 1180 27 16
70 Soini Antti Sepot-JKL, Jyväskylä B 132 164 178 206 173 171 1024 156 1180 25 22
71 Nieminen Anne Saarike, Äänekoski D 153 131 163 172 165 130 914 264 1178 13 24
72 Vanhanen Reino Sepot-JKL, Jyväskylä C 192 161 132 156 167 158 966 210 1176 10 36
73 Metsälä Sami Kos-Kei, Äänekoski A 175 188 202 179 210 184 1138 36 1174 32 17
74 Paananen Marko BC Rännärit, Äänekoski C 154 198 162 167 149 161 991 180 1171 26 17
75 Järvinen Tapani Kos-Kei, Äänekoski C 176 191 161 158 158 137 981 180 1161 12 34
76 Vahtola Erkki JBC, Jyväskylä B 156 161 213 161 190 168 1049 102 1151 20 29
77 Ojanen Markus Kos-Kei, Äänekoski B 178 177 150 157 218 136 1016 132 1148 23 23
78 Kuorelahti Matti X300, Äänekoski C 157 164 168 134 150 186 959 186 1145 22 23
79 Jääskeläinen Markku JBC, Jyväskylä B 149 148 190 177 192 161 1017 108 1125 28 15
80 Kauppinen Mauri Mainarit, Keski-Savo B 160 168 141 177 158 171 975 144 1119 18 26
81 Pitkänen Marjo VV Äki, Äänekoski D 140 115 134 172 166 126 853 264 1117 12 23
82 Rask Kaarina Saarike, Äänekoski D 126 133 166 118 155 145 843 264 1107 15 21
83 Immonen Oiva Mainarit, Keski-Savo C 127 173 126 161 164 150 901 204 1105 12 26
84 Manninen Onni Sepot-JKL, Jyväskylä C 160 136 147 144 149 133 869 234 1103 11 24
85 Kiviaho Mika KosKa, Äänekoski C 126 135 145 168 116 129 819 246 1065 14 15
86 Piesanen Ismo Saarike, Äänekoski C 137 105 168 138 116 127 791 216 1007 7 25
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 264
© Viking Bowling & Supply 1987-2018 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 10.03.2018 16:36 Webmaster