Äänekosken Keilahalli, X-GAMES 2017, 30.10.2017-07.01.2018,
tilanne 06.01.2018
(klikkaamalla värillistä tulosta saat näkyviin keilaajan pöytäkirjan)
Sij Nimi Seura, Liitto Lk 1 2 3 4 5 6 Tulos Tas Yht. X /
1 Tuominen Markku Kos-Kei, Äänekoski A 194 234 265 238 230 232 1393 108 1501 44 18
2 Kantsila Aapo Kos-Kei, Äänekoski B 257 237 222 226 224 180 1346 120 1466 41 18
3 Malinen Ossi KosKa, Äänekoski B 225 209 223 214 269 194 1334 132 1466 39 20
4 Vertainen Petri Kos-Kei, Äänekoski A 225 247 192 236 224 267 1391 72 1463 41 18
5 Blomberg Jarno Kos-Kei, Äänekoski M 237 257 214 244 223 278 1453 6 1459 48 18
6 Kallio Jesse TPS, Turku M 279 236 223 218 278 214 1448 0 1448 49 15
7 Blomberg Rainer Kos-Kei, Äänekoski B 246 248 237 201 170 235 1337 102 1439 40 23
8 Möttönen Mika X300, Äänekoski A 286 223 244 191 177 231 1352 84 1436 39 19
9 Puurunen Markku Mainarit, Keski-Savo A 196 222 218 214 257 265 1372 60 1432 44 15
10 Ojanen Markus Kos-Kei, Äänekoski C 212 199 194 202 210 248 1265 156 1421 36 20
11 Tiainen Heikki Ramblers, Jyväskylä B 206 277 202 215 222 219 1341 72 1413 40 19
12 Blomberg Joonas Kos-Kei, Äänekoski A 225 201 247 214 232 205 1324 84 1408 39 22
13 Rautiainen Marie VV Äki, Äänekoski C 202 171 214 223 213 174 1197 204 1401 29 27
14 Rautiainen Reijo KosKa, Äänekoski B 187 257 185 268 159 203 1259 138 1397 36 22
15 Juntunen Mika X300, Äänekoski A 279 187 204 188 223 236 1317 78 1395 42 19
16 Broman Timo Ramblers, Jyväskylä A 200 225 252 206 179 254 1316 60 1376 40 17
17 Blomberg Jenni Kos-Kei, Äänekoski A 194 248 237 194 212 244 1329 42 1371 42 19
18 Kuorelahti Heli Tripla, Jyväskylä B 214 172 164 225 246 194 1215 156 1371 31 26
19 Kinnunen Raimo X300, Äänekoski B 173 237 208 245 211 180 1254 114 1368 34 25
20 Hänninen Jarmo Kos-Kei, Äänekoski B 246 205 206 243 168 212 1280 84 1364 39 18
21 Poutiainen Miikka HutuKe, Jyväskylä B 164 194 217 256 218 224 1273 90 1363 35 20
22 Katajisto Heikki Saarike, Äänekoski B 248 174 163 192 266 192 1235 126 1361 37 18
23 Mikkonen Pekka KosKa, Äänekoski A 204 255 227 231 190 174 1281 78 1359 34 26
24 Granfors Nils-Erik Smash, Rauma B 214 224 226 224 200 180 1268 90 1358 39 17
25 Huttunen Jari Pekka Kos-Kei, Äänekoski A 236 205 174 244 221 198 1278 78 1356 32 26
26 Vainio Timo KosKa, Äänekoski C 262 144 169 151 192 222 1140 216 1356 27 21
27 Mannila Ilkka Mainarit, Keski-Savo M 269 202 236 181 214 215 1317 36 1353 37 25
28 Metsälä Sami Kos-Kei, Äänekoski A 278 189 189 254 213 191 1314 36 1350 41 18
29 Blomberg Erkki Kos-Kei, Äänekoski B 179 244 158 185 238 207 1211 138 1349 32 25
30 Maukonen Mauri X300, Äänekoski B 177 207 167 182 225 235 1193 156 1349 32 23
31 Helminen Jouni SBF, Lahti M 187 245 279 225 192 218 1346 0 1346 43 20
32 Saarentausta Pasi KosKa, Äänekoski C 222 187 151 205 180 189 1134 210 1344 26 28
33 Länkinen Reijo X300, Äänekoski B 183 184 211 213 192 223 1206 132 1338 28 29
34 Blomberg Henrik Kos-Kei, Äänekoski C 167 129 212 207 207 216 1138 198 1336 36 15
35 Perälä Kai Kos-Kei, Äänekoski A 201 179 218 215 209 222 1244 84 1328 28 31
36 Kömi Simo Kos-Kei, Äänekoski B 178 202 227 196 190 212 1205 120 1325 32 26
37 Poutiainen Jukka HutuKe, Jyväskylä A 214 189 232 222 196 204 1257 66 1323 41 19
38 Korhonen Paavo HutuKe, Jyväskylä C 214 204 177 189 178 188 1150 168 1318 28 26
39 Paananen Marko BC Rännärit, Äänekoski B 201 180 187 170 182 221 1141 174 1315 33 20
40 Kiviaho Mika KosKa, Äänekoski C 167 178 192 180 171 174 1062 252 1314 25 26
41 Mölsä Jouko Sepot-JKL, Jyväskylä B 206 213 201 207 204 168 1199 114 1313 31 20
42 Kinnunen Ilpo Kos-Kei, Äänekoski B 190 207 177 193 226 200 1193 120 1313 25 35
43 Piilola Teuvo KosKa, Äänekoski B 194 236 186 156 202 188 1162 150 1312 28 27
44 Majoinen Tomi JBC, Jyväskylä A 170 193 190 268 221 189 1231 60 1291 32 25
45 Vahtola Erkki JBC, Jyväskylä B 162 234 168 225 191 203 1183 102 1285 26 28
46 Tammela Esko X300, Äänekoski B 194 172 226 156 191 185 1124 156 1280 24 31
47 Blomberg Reijo Kos-Kei, Äänekoski C 135 216 191 195 164 181 1082 198 1280 20 32
48 Hänninen Ville-Veikko Saarike, Äänekoski B 204 180 194 185 179 192 1134 144 1278 34 23
49 Takala Hannu Kos-Kei, Äänekoski B 213 190 178 211 161 161 1114 162 1276 25 26
50 Pelkonen Risto JRKM, Jyväskylä A 203 190 214 235 187 185 1214 60 1274 28 28
51 Pohjalainen Kimmo KosKa, Äänekoski B 204 177 199 214 204 143 1141 132 1273 26 26
52 Kaskilahti Ari BC Rännärit, Äänekoski B 195 157 161 223 191 183 1110 162 1272 29 23
53 Minkkinen Olavi X300, Äänekoski C 184 182 176 171 181 170 1064 204 1268 22 27
54 Jeskanen Tarmo LauKe, Jyväskylä C 193 142 178 198 93 211 1015 252 1267 24 15
55 Aravesi Heikki X-COM, Lappeenranta C 168 145 174 196 233 173 1089 174 1263 26 23
56 Kömi Juha Kos-Kei, Äänekoski B 157 151 198 209 215 180 1110 150 1260 29 19
57 Kuorelahti Matti X300, Äänekoski B 168 188 168 188 174 194 1080 180 1260 25 24
58 Mäkitalo Mervi X-COM, Lappeenranta C 225 166 168 150 183 169 1061 198 1259 23 27
59 Lax Erkki Kos-Kei, Äänekoski C 197 161 199 165 166 158 1046 210 1256 23 28
60 Hujanen Juhani Keurla, Keurusselkä B 169 179 179 236 247 207 1217 36 1253 34 21
61 Puranen Pauli KosKa, Äänekoski B 181 179 211 230 183 133 1117 132 1249 25 23
62 Salonen Janne Ramblers, Jyväskylä A 185 212 223 208 173 221 1222 24 1246 34 20
63 Åkerman Raine X300, Äänekoski C 197 201 150 137 159 167 1011 234 1245 19 28
64 Pitkänen Marjo VV Äki, Äänekoski D 138 175 166 171 168 162 980 264 1244 23 23
65 Blomberg Jorma Kos-Kei, Äänekoski B 154 203 179 181 200 179 1096 144 1240 22 27
66 Lundén Roosa GB, Helsinki M 216 187 200 238 205 180 1226 12 1238 38 21
67 Ilmonen Jani Kos-Kei, Äänekoski B 150 207 155 172 210 222 1116 108 1224 29 22
68 Mansikka-aho Matti X300, Äänekoski B 175 154 190 124 202 221 1066 156 1222 23 22
69 Salonen Jami HutuKe, Jyväskylä A 215 204 164 179 152 246 1160 60 1220 35 14
70 Korhonen Pasi Saarike, Äänekoski A 142 195 161 238 246 164 1146 60 1206 33 14
71 Nyfelt Risto Kos-Kei, Äänekoski B 175 214 126 180 194 155 1044 162 1206 23 20
72 Vuoristo Iris VV Äki, Äänekoski C 156 159 168 145 199 170 997 186 1183 18 29
73 Noronen Kari BC Rännärit, Äänekoski C 163 167 145 134 157 178 944 234 1178 17 21
74 Vainio Arja Tripla, Jyväskylä C 160 124 117 147 159 199 906 264 1170 18 18
75 Makkonen Jyri Kos-Kei, Äänekoski C 159 125 158 189 140 171 942 216 1158 15 24
76 Leinonen Vesa Keurla, Keurusselkä A 183 187 184 202 201 167 1124 24 1148 24 29
77 Penttinen Arto Saarike, Äänekoski D 132 149 118 141 164 164 868 264 1132 13 26
78 Mäkinen Simo X300, Äänekoski C 134 160 170 154 158 127 903 222 1125 13 24
79 Aulin Risto BC Rännärit, Äänekoski D 108 195 150 154 132 112 851 264 1115 9 25
80 Ollanketo Pekka X300, Äänekoski D 130 173 127 160 128 121 839 264 1103 14 20
81 Tammela Arvo X300, Äänekoski C 147 159 135 170 143 142 896 192 1088 14 25
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 250
© Viking Bowling & Supply 1987-2018 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 06.01.2018 16:18 Webmaster