Äänekosken Keilahalli, Lopun Alku, 27.08.2018-14.10.2018,
tilanne 13.10.2018
(klikkaamalla värillistä tulosta saat näkyviin keilaajan pöytäkirjan)
Sij Nimi Seura, Liitto Lk 1 2 3 4 5 6 Tulos Tas Yht. X /
1 Poutiainen Jukka HutuKe, Jyväskylä A 234 221 238 206 200 225 1324 78 1402 40 17
2 Kantsila Aapo Kos-Kei, Äänekoski B 254 154 205 169 193 256 1231 120 1351 32 21
3 Juntunen Mika X300, Äänekoski B 133 222 201 215 276 187 1234 102 1336 34 21
4 Vertainen Petri Kos-Kei, Äänekoski A 218 227 184 220 208 229 1286 48 1334 40 19
5 Maukonen Mauri X300, Äänekoski B 165 169 217 180 207 221 1159 168 1327 23 32
6 Lax Erkki Kos-Kei, Äänekoski C 206 202 170 226 184 164 1152 174 1326 30 25
7 Möttönen Mika X300, Äänekoski B 192 179 185 220 205 247 1228 84 1312 33 28
8 Rajala Toni Saarike, Keurusselkä C 158 200 167 180 203 233 1141 156 1297 31 17
9 Puurunen Markku Mainarit, Keski-Savo A 160 226 223 184 244 183 1220 72 1292 35 21
10 Kömi Simo Kos-Kei, Äänekoski B 153 199 211 195 212 202 1172 120 1292 29 26
11 Piilola Teuvo KosKa, Äänekoski B 188 203 161 178 200 204 1134 156 1290 22 29
12 Takala Hannu Kos-Kei, Äänekoski B 180 238 141 233 186 191 1169 120 1289 35 17
13 Blomberg Jesse Mikael Kos-Kei, Äänekoski D 155 181 169 166 157 197 1025 264 1289 21 29
14 Kömi Juha Kos-Kei, Äänekoski B 212 168 205 175 187 185 1132 156 1288 22 32
15 Perälä Kai Kos-Kei, Äänekoski B 174 181 266 197 170 209 1197 90 1287 29 25
16 Jääskeläinen Markku JBC, Jyväskylä B 207 181 189 193 213 202 1185 102 1287 32 21
17 Holmalahti Risto MuurKe, Jyväskylä B 237 176 186 201 209 170 1179 108 1287 30 27
18 Tuomainen Reijo Valmet, Jyväskylä B 191 170 226 202 194 217 1200 84 1284 27 30
19 Katajisto Heikki Saarike, Keurusselkä A 244 203 204 136 213 213 1213 66 1279 30 20
20 Blomberg Erkki Kos-Kei, Äänekoski B 178 210 182 172 244 148 1134 144 1278 26 27
21 Paananen Marko BC Rännärit, Äänekoski B 185 221 171 170 198 177 1122 156 1278 31 20
22 Granfors Nils-Erik Smash, Rauma B 146 185 195 213 192 236 1167 108 1275 31 23
23 Malinen Ossi KosKa, Äänekoski B 213 214 156 167 194 181 1125 150 1275 27 23
24 Vahtola Erkki JBC, Jyväskylä B 216 168 219 203 177 193 1176 96 1272 30 26
25 Tammela Esko X300, Äänekoski C 162 192 195 216 160 167 1092 180 1272 23 27
26 Kuorelahti Heli JBC, Jyväskylä B 153 203 175 199 206 184 1120 144 1264 29 21
27 Länkinen Reijo X300, Äänekoski B 212 146 184 196 170 220 1128 132 1260 23 34
28 Blomberg Joonas Kos-Kei, Äänekoski M 198 214 206 192 193 223 1226 30 1256 33 21
29 Mölsä Jouko Sepot-JKL, Jyväskylä B 178 201 181 187 210 201 1158 96 1254 29 26
30 Åkerman Raine X300, Äänekoski C 180 190 154 122 165 195 1006 234 1240 23 19
31 Mäkinen Simo X300, Äänekoski C 158 179 149 140 171 201 998 240 1238 17 27
32 Hänninen Ville-Veikko Saarike, Keurusselkä B 169 198 186 195 207 190 1145 90 1235 32 22
33 Rautiainen Marie VV Äki, Äänekoski C 152 193 171 156 199 159 1030 204 1234 19 28
34 Blomberg Reijo Kos-Kei, Äänekoski C 182 206 168 153 171 150 1030 204 1234 18 32
35 Rautiainen Reijo KosKa, Äänekoski B 164 190 203 168 185 170 1080 144 1224 18 33
36 Tuominen Markku Kos-Kei, Äänekoski A 184 194 208 183 178 192 1139 84 1223 32 21
37 Juvonen Matti Sepot-JKL, Jyväskylä B 180 203 182 173 167 182 1087 132 1219 17 36
38 Kinnunen Raimo X300, Äänekoski B 172 149 166 171 221 209 1088 126 1214 24 27
39 Blomberg Henrik Kos-Kei, Äänekoski C 200 172 157 191 150 164 1034 180 1214 25 22
40 Huttunen Jari Pekka Kos-Kei, Äänekoski A 211 180 187 210 175 188 1151 60 1211 23 31
41 Korhonen Paavo HutuKe, Jyväskylä B 163 175 165 178 175 191 1047 162 1209 21 27
42 Hämäläinen Sari Saarike, Keurusselkä C 153 137 174 175 153 172 964 240 1204 16 24
43 Minkkinen Olavi X300, Äänekoski C 180 149 140 159 159 190 977 222 1199 17 29
44 Tammela Arvo X300, Äänekoski C 161 179 172 150 141 179 982 204 1186 22 22
45 Ojanen Markus Kos-Kei, Äänekoski B 170 179 193 142 172 187 1043 132 1175 25 21
46 Hänninen Jarmo Kos-Kei, Äänekoski A 184 200 168 165 173 214 1104 66 1170 22 30
47 Hermaala Heikki JBC, Jyväskylä A 189 173 172 199 193 182 1108 54 1162 27 24
48 Blomberg Rainer Kos-Kei, Äänekoski B 174 204 188 136 179 164 1045 108 1153 26 23
49 Puranen Pauli KosKa, Äänekoski B 178 160 156 180 161 156 991 156 1147 16 30
50 Hård Juha JBC, Jyväskylä M 158 203 211 177 203 179 1131 0 1131 26 27
51 Kinnunen Ilpo Saarike, Keurusselkä B 160 163 192 157 156 169 997 120 1117 21 25
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 134
© Viking Bowling & Supply 1987-2018 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 13.10.2018 17:40 Webmaster