Äänekosken Keilahalli, Äkl 50 Vuotta Juhlakilpailu,
22.08.2017-29.10.2017, tilanne 28.10.2017
(klikkaamalla värillistä tulosta saat näkyviin keilaajan pöytäkirjan)
Sij Nimi Seura, Liitto Lk 1 2 3 4 5 6 Tulos Tas Yht. X /
1 Ojanen Markus Kos-Kei, Äänekoski C 226 179 210 193 202 197 1207 180 1387 27 27
2 Riikonen Onni Mainarit, Keski-Savo A 300 207 196 182 212 219 1316 60 1376 47 11
3 Korhonen Paavo HutuKe, Jyväskylä C 235 205 182 181 188 188 1179 168 1347 26 35
4 Poutiainen Miikka HutuKe, Jyväskylä B 212 242 243 184 182 179 1242 102 1344 30 23
5 Tammela Esko X300, Äänekoski B 168 220 214 187 215 176 1180 156 1336 30 27
6 Aravesi Heikki X-COM, Lappeenranta C 234 172 207 147 167 210 1137 174 1311 30 24
7 Keskiruokanen Markus Siniset, Riihimäki A 192 258 190 221 219 198 1278 30 1308 34 27
8 Granfors Nils-Erik Smash, Rauma B 268 218 166 161 216 189 1218 90 1308 32 23
9 Paananen Niko Aleksi Ice-Bowling, Ylä-Savo A 0 0 0 0 0 0 1210 84 1294 36 0
10 Blomberg Jenni Kos-Kei, Äänekoski A 255 193 181 191 202 221 1243 48 1291 34 23
11 Korhonen Pasi Saarike, Äänekoski A 190 223 214 159 236 179 1201 90 1291 29 24
12 Poutiainen Jukka HutuKe, Jyväskylä A 220 243 191 164 226 191 1235 54 1289 29 29
13 Kuorelahti Heli Tripla, Jyväskylä B 186 150 171 191 221 212 1131 156 1287 26 30
14 Huttunen Jari Pekka Kos-Kei, Äänekoski A 246 234 214 157 210 159 1220 66 1286 33 18
15 Blomberg Jarno Kos-Kei, Äänekoski M 198 214 212 202 216 243 1285 0 1285 32 25
16 Malinen Ossi KosKa, Äänekoski B 188 197 188 206 171 201 1151 132 1283 27 27
17 Vertainen Petri Kos-Kei, Äänekoski A 189 193 231 213 158 216 1200 78 1278 28 27
18 Hård Juha KIRI, Jyväskylä A 201 176 211 206 183 268 1245 30 1275 32 27
19 Kinnunen Raimo X300, Äänekoski B 206 209 202 171 213 170 1171 102 1273 26 31
20 Tuominen Markku Kos-Kei, Äänekoski A 163 210 183 208 212 189 1165 108 1273 29 26
21 Möttönen Mika X300, Äänekoski A 188 215 181 222 177 211 1194 78 1272 28 25
22 Ilmonen Jani Kos-Kei, Äänekoski B 199 182 193 156 257 179 1166 102 1268 30 24
23 Åkerman Raine X300, Äänekoski C 199 134 172 156 203 169 1033 234 1267 17 29
24 Perälä Kai Kos-Kei, Äänekoski A 172 196 221 223 175 191 1178 84 1262 25 30
25 Kalliokoski Jarkko Saarike, Äänekoski C 158 158 149 197 208 198 1068 192 1260 19 30
26 Kömi Simo Kos-Kei, Äänekoski B 181 187 190 200 212 168 1138 120 1258 32 18
27 Paananen Marko BC Rännärit, Äänekoski B 146 186 225 199 155 173 1084 174 1258 28 21
28 Juntunen Mika X300, Äänekoski A 212 224 192 171 189 188 1176 78 1254 31 23
29 Blomberg Erkki Kos-Kei, Äänekoski B 183 211 156 188 191 181 1110 144 1254 25 25
30 Markkanen Tommi Mainarit, Keski-Savo M 245 227 202 171 210 185 1240 12 1252 38 18
31 Blomberg Reijo Kos-Kei, Äänekoski C 235 131 173 159 183 185 1066 186 1252 19 27
32 Jääskeläinen Markku KIRI, Jyväskylä B 187 186 193 210 162 191 1129 120 1249 22 36
33 Rautiainen Reijo KosKa, Äänekoski B 158 165 179 232 174 181 1089 156 1245 19 33
34 Piilola Teuvo KosKa, Äänekoski B 181 181 243 136 163 201 1105 138 1243 28 19
35 Katajisto Heikki Saarike, Äänekoski B 201 180 165 140 210 180 1076 162 1238 22 26
36 Hänninen Jarmo Kos-Kei, Äänekoski B 218 196 246 158 168 167 1153 84 1237 28 26
37 Kantsila Aapo Kos-Kei, Äänekoski B 231 150 162 199 203 184 1129 108 1237 28 19
38 Kömi Juha Kos-Kei, Äänekoski B 188 156 236 178 161 168 1087 150 1237 25 26
39 Ojastenmäki Juha KosKa, Äänekoski C 219 162 179 174 124 180 1038 192 1230 22 22
40 Pylkkönen Teemu Saarike, Äänekoski C 133 163 190 186 189 173 1034 192 1226 25 21
41 Riikonen Petri Ysisata, Keski-Savo M 182 157 246 186 208 198 1177 48 1225 28 33
42 Takala Hannu Kos-Kei, Äänekoski B 149 193 202 196 180 137 1057 168 1225 25 24
43 Pelkonen Risto JRKM, Jyväskylä A 215 193 183 185 192 202 1170 54 1224 22 37
44 Mäkitalo Mervi X-COM, Lappeenranta C 190 146 187 149 168 177 1017 204 1221 15 31
45 Blomberg Joonas Kos-Kei, Äänekoski A 211 156 182 181 209 203 1142 78 1220 29 25
46 Honkala Jukka BC Rännärit, Äänekoski B 197 190 171 190 157 211 1116 96 1212 25 27
47 Maukonen Mauri X300, Äänekoski B 154 149 164 254 184 162 1067 144 1211 16 35
48 Broman Timo Ramblers, Jyväskylä A 221 202 151 195 184 186 1139 66 1205 30 21
49 Blomberg Rainer Kos-Kei, Äänekoski B 178 148 164 254 184 179 1107 96 1203 23 32
50 Kinnunen Ilpo Kos-Kei, Äänekoski B 153 167 194 186 172 207 1079 120 1199 29 18
51 Lax Erkki Kos-Kei, Äänekoski C 180 158 161 168 179 148 994 204 1198 22 24
52 Tapper Pasi Keurla, Keurusselkä M 166 258 207 199 163 198 1191 6 1197 33 17
53 Vuoristo Iris VV Äki, Äänekoski C 183 176 180 104 177 185 1005 192 1197 17 30
54 Mäkinen Simo X300, Äänekoski C 141 182 160 167 168 170 988 204 1192 16 32
55 Puurunen Markku Mainarit, Keski-Savo A 191 181 183 215 180 179 1129 60 1189 24 29
56 Hänninen Ville-Veikko Saarike, Äänekoski B 166 181 162 173 185 159 1026 162 1188 19 25
57 Hämäläinen Sari Saarike, Äänekoski C 164 145 120 154 167 176 926 258 1184 14 28
58 Tuomainen Reijo Valmet, Jyväskylä B 156 213 140 209 197 170 1085 96 1181 27 22
59 Länkinen Reijo X300, Äänekoski B 148 182 198 175 160 184 1047 132 1179 21 27
60 Vahtola Erkki KIRI, Jyväskylä B 132 193 178 191 199 188 1081 90 1171 22 29
61 Oksanen Joni AS, Kouvola M 223 204 167 171 208 197 1170 0 1170 30 25
62 Kaskilahti Ari BC Rännärit, Äänekoski B 183 176 164 146 194 138 1001 162 1163 21 23
63 Minkkinen Erkki Saarike, Äänekoski C 158 129 174 203 128 196 988 174 1162 19 26
64 Ollanketo Pekka X300, Äänekoski D 126 138 165 156 169 143 897 264 1161 14 25
65 Tiainen Heikki Ramblers, Jyväskylä A 226 175 168 169 169 198 1105 54 1159 27 24
66 Minkkinen Olavi X300, Äänekoski C 146 198 188 177 120 132 961 198 1159 19 21
67 Mölsä Jouko Sepot-JKL, Jyväskylä B 162 186 194 156 184 168 1050 108 1158 22 29
68 Autio Mika Saarike, Äänekoski C 157 146 160 200 110 161 934 222 1156 24 13
69 Kinnunen Tero LauKe, Jyväskylä B 180 180 143 169 199 151 1022 132 1154 24 21
70 Muittari Juha Saarike, Äänekoski C 165 178 137 175 152 153 960 192 1152 18 27
71 Holmalahti Risto MuurKe, Jyväskylä B 178 158 163 192 166 183 1040 102 1142 23 24
72 Kokki Markus Tervake, Keurusselkä D 132 157 144 152 154 138 877 264 1141 13 23
73 Hautala Antti KSK, Jyväskylä C 150 124 208 158 155 139 934 204 1138 13 25
74 Mikkonen Pekka KosKa, Äänekoski A 188 179 151 179 185 178 1060 72 1132 22 29
75 Puranen Pauli KosKa, Äänekoski B 178 175 179 131 168 169 1000 132 1132 11 37
76 Tammela Arvo X300, Äänekoski C 126 155 186 153 186 134 940 186 1126 18 23
77 Rautiainen Marie VV Äki, Äänekoski C 143 165 158 139 171 140 916 210 1126 16 22
78 Blomberg Henrik Kos-Kei, Äänekoski C 144 180 128 130 176 160 918 198 1116 20 16
79 Helminen Jouni SBF, Lahti M 197 186 185 140 187 218 1113 0 1113 27 24
80 Sistonen Kari F-R, Savonlinna C 139 163 134 146 136 184 902 204 1106 15 24
81 Oikari Ahti Sepot-JKL, Jyväskylä C 119 138 144 153 170 137 861 234 1095 12 21
82 Kuusimäki Jaakko Saarike, Äänekoski C 107 155 106 160 139 169 836 258 1094 11 20
83 Hujanen Juhani Keurla, Keurusselkä B 157 179 147 172 163 203 1021 60 1081 18 29
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 289
© Viking Bowling & Supply 1987-2017 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 28.10.2017 16:46 Webmaster